پیمان معادی؛ محتاط و کم ‌حاشیه

پیمان معادی؛ محتاط و كم ‌حاشیه
برترین مجله اینترنتی ایران
صفحات مجازی پیمان معادی شاید پر از سلفی‌های پر زرق و برق با زمینه خودشیفتگی نباشد اما آن‌قدر پست‌های سینمایی و اجتماعی جورواجور در خود دارد که فالوئرهای او را به صدها هزار طرفدار برساند.آلبومی از عکس‌های او با رفقای سینمایی‌اش، حضور در جشنواره‌های بین‌المللی و حتی مرور نوستالژی‌های دوران کودکی و نوجوانی‌اش بیشترین پست‌هایی است که او در شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک می‌گذارد. در این شماره هم با تحلیل دکتر نیما قربانی رد پای عکس‌های منتشر شده و فعالیت‌های مجازی این بازیگر را می‌گیریم تا از این طریق پا به افکار و دغدغه‌های این مرد محجوب سینما بگذاریم.

پیمان معادی؛ محتاط و کم ‌حاشیه
پیمان معادی این عکس را همراه دخترش باران معادی در نشست خبری تئاتر در انتظار گودو گرفته است.

هدف‌گرا و عاشق کارش

فعالیت‌های مجازی افراد می‌تواند اطلاعات زیادی را درخصوص نوع شخصیت‌شان بازگو کند. همان‌طور که استیون اسکچر، روان‌شناس آمریکایی معتقد است: « هر کاری که ما انجام می‌دهیم بازتابی از شخصیت واقعی ماست.» صفحات اجتماعی هم فضایی است که ما در آنجا آزاد هستیم تا خودمان باشیم بنابراین رفت و آمد و عکس‌های به اشتراک گذاشته شده همه افراد می‌تواند حاوی اطلاعات مفید شخصیتی باشد. به عنوان نکته اول کم تعداد و فاصله‌دار بودن پست‌های پیمان معادی در طول هفته‌ها او را در گروه شخصیت‌هایی قرار می‌دهد که همیشه در انجام کارها با دقت و حوصله می‌اندیشد و به دنبال یافتن راه‌حل سریع و از سر باز کردن مسئولیت‌ها نیست.

پیمان معادی؛ محتاط و کم ‌حاشیه
بعد از تجربه کارگردانی برف روی کاج ها پیمان معادی این عکس را با حسین پاکدل به اشتراک گذاشت.

او دقیقا می‌داند که چه کاری می‌خواهد انجام دهد بنابراین تمام سعی خودش را می‌کند تا کار خود را با کیفیت تمام انجام ‌دهد. از پست‌های متعدد سینمایی او برمی‌آید که فردی هدف‌گراست و می‌تواند چند کار را با هم انجام دهد. با چشم به هم زدنی در کار و هنری که دارد غرق می‌شود و کمترین تاخیر یا کوچکترین اشتباهی در انجام کارهایش او را به‌شدت به هم می‌ریزد. از اشتراک عکس‌های داغ او از حضورهای بین‌المللی‌اش مشخص است که زمان برایش بسیار مهم است و از طرفی او هیچ گاه به خاطر گذشته و اتفاقاتش تاسف نمی‌خورد، چون برای او زندگی داستانی در جریان است که آن را در حال و لحظه‌هایش خلاصه می‌کند.

هیاهو را دوست ندارد

اشتراک عکس‌های پرتعدادی از یاد و تقدیر کردن او از رفقا و همکارانش نشان می‌دهد که او در کارش بسیار صمیمی و بی‌ریاست. همـه وقـت خـود را در زندگی صرف کسب موفـقیت‌های حرفـه‌ای یا رقابـت‌های اجتماعی کرده است که با هر بار مرور آنها انگیزه و نیرویی مضاعف می‌گیرد. او در زندگی هیچ وقت دچار کمبـود وقـت و فرصت نیست چراکه هدف و علاقه‌ای پایدار دارد و وقت کافی به فعالیت‌های مورد علاقه‌اش اختصاص می‌دهد. اتفاقات اطرافش را با دقت زیادی رصد می‌کند و به خوبی گوش می‌دهد تا از کم و کیف دقیق داستان‌ها و مطالب آگاه شود.

پیمان معادی؛ محتاط و کم ‌حاشیه
عکس به اشتراک گذاشته پیمان معادی از پشت صحنه برف روی کاج ها با حضور باران معادی و صابر ابر

قدرت تجزیه و تحلیل او زبانزد است به همین خاطر است که در بسیاری از پست‌های به اشتراک گذاشته این بازیگر رد پای عکس‌ها و کاریکاتورهای معنا‌دار در توصیف شرایط خاص سیاسی یا اجتماعی ایران و جهان دیده می‌شود. از طرفی در عکس‌های انگشت‌شمار او در خلوت خود می‌توان فهمید که او هیاهو و سروصدا را دوست ندارد و بهترین تصمیماتش را زمانی می‌گیرد که در خلوت و آرامش خود با یک لیوان قهوه در گوشه‌ای دنج نشسته باشد. از واکنش‌های گذری و گهگاه پیمان معادی به مسائل روز مانند توهین به مسلمانان یا جنگ هم می‌توان این برداشت را داشت که او احساسات منفی و مثبتش را نشان می‌دهد اما از آنجایی که افراطی و سخت‌گیر نیست بعد از مدت کوتاهی تلخی‌ها را فراموش می‌کند.

خویشتندار و محتاط

از فیلم‌ها و کتاب‌های معرفی شده این بازیگر در اینستاگرام شخصی‌اش می‌توان دریافت که او معمولا استاندارد‌هاى بالایى براى خود و دیگران تعیین می‌کند و به‌اصطلاح ساده‌تر انتظار نگرشی ایده‌آل نسبت به مسائل و رویدادهای سینمایی، ادبی و هنری از دیگران دارد.

پیمان معادی؛ محتاط و کم ‌حاشیه
با رخشان بنی اعتماد در فستیوال فیلم ونیز با فیلم قصه ها

او همچنین در برخورد و انتخاب دوستان نزدیکش هشیار عمل می‌کند و قبل از برقراری ارتباط با آنها همه جوانب را در نظر می‌گیرد. محتاط و خویشتن‌دار است و به همین خاطر است که سر و کله‌اش زودبه‌زود در این‌گونه فضا‌ها پیدا نمی‌شود. از رفتارهای اجتماعی پیمان معادی پیداست که کسی به راحتی نمی‌تواند به دیواره دفاعی او نفوذ کند و در صورتی که بخواهید اعتماد او را جلب کنید، باید چیزی جز وفاداری و صداقت از خود بروز ندهید. از طرفی او عاشق بودن در مجلس وعظ بزرگان است، بزرگانی که از آنها بیاموزد و بودن در کنارشان را به خاطره تبدیل کند.

او بزرگان عرصه خود را مهم می‌داند چون معتقد است می‌توان از آنها آموخت و نقاط مثبت‌شان را دید و از آنها تقدیر کرد. نکته مهم‌تر اینکه در شرح عکس‌های او از اطناب خبری نیست به همین خاطر است که او بیشتر از آنکه سخن بگوید، می‌شنود و از همه مهم‌تر صرف‌نظر از افراد و عنوان‌های‌شان، به دیدگاه‌های آنها خوب گوش می‌دهد تا جایی که شکی نیست او در زمان ارتباط با دیگران، هیچ‌گاه خودش را مشغول حاشیه نمی‌کند.

پیمان معادی؛ محتاط و کم ‌حاشیه
سلفی با بهرام رادان که حسرتش را از کارکردن با او از ۱۵ سال پیش تا به حال در این عکس بیان کرده است.

بی‌علاقه به سلفی

شکل و شمایل زندگی‌های امروز، به سادگی حس خودشیفتگی را در افراد تقویت می‌کند این نکته را به این خاطر می‌گوییم که برخلاف عکس‌های پرطمطراق و سلفی‌های پرتعداد چهره‌ها، پیمان معادی صفحات مجازی خود را به آلبومی برای ثبت لحظات بودن خود با دوستان، خانواده به‌ویژه فرزندانش مبدل کرده است. انگیزه‌هایی که اثر آرام‌بخش را داشته و باعث می‌شوند تا در کنار ابراز احساسات خود، افکار مغشوش از ذهنش خارج و رویاها و اهدافش نظم و ترتیب بیشتری بگیرند.

پیمان معادی؛ محتاط و کم ‌حاشیه

اگر به بخش‌های دیگری از فعالیت این بازیگر نگاهی بیندازید به مقاله‌ها و یادداشت‌هایی تحلیلی از بازی و کارگردانی او می‌رسید که نشان می‌دهد او شخصیتی است که در زمان حمله قادر است به خوبی از خود دفاع کند. معمولا انتقادها را جدی می‌گیرد، ولی هرگز از آنها نمی‌ترسد و خشمگین نمی‌شود. او هیچ‌گاه عرصه را برای فعالیت‌های بیشتر خود تنگ نمی‌بیند و در عوض معتقد است هرچیزی برای بقا نیاز به انرژی دارد و این انرژی زمانی در هر فرد ایجاد می‌شود که موفقیت‌هایش نقد و درنهایت دیده شوند.

تمام حقوق این سایت برای © 2021 ایران وینوس. محفوظ است.
طراحی سایت توسط ایران وینوس