عکسهای ۱۰ اتومبیل‌ اسپرت اسطوره‌ای

عکسهای 10 اتومبیل‌ اسپرت اسطوره‌ای
عکسهای 10 اتومبیل‌ اسپرت اسطوره‌ای
در جریان ۶۰ سال اخیر برخی از اتومبیل‌های اسپرت به دلیل توانایی ها، طراحی، فناوری و زیبایی شان در میان اتومبیل‌های اسپرت به یک اسطوره تبدیل شده‌اند. هراز چندگاه گروه‌های اتومبیل سازی ستاره‌ ای را عرضه کردند که با گذشت سال‌ها این مدل‌ها هرگز اعتبار و شهرتشان را از دست نداده و کماکان محبوبیتشان را حفظ کرده‌اند. برخی از این اتومبیل‌ها اکنون جزو اتومبیل‌های کلکسیون محسوب می‌شوند. مسلما اتومبیل‌های اسپرت دیگری نیز هستند که می‌توانند در فهرست اتومبیل‌های اسپرت اسطوره‌ای جای گیرند اما ما فقط به ۱۰ اتومبیل بسنده می‌کنیم. نگاهی به ۱۰ اتومبیل اسپرت اسطوره ای. ۲۸ فروردین ۸۹٫ منبع: مگزین اتو.لامبورگینی کنتاک در سال ۱۹۷۴ متولد شد اما در سال‌های دهه ۱۹۸۰ به یک اتومبیل اسپرت نمادین تبدیل گردید. لامبورگینی کنتاک با موتور ۱۲ سیلندر و طراحی بدیع بدنه علاقمندان به اتومبیل‌های اسپرت را فریفته خود کرده بود.

عکسهای 10 اتومبیل‌ اسپرت اسطوره‌ای


جاگوار مدل ای سمبل سال‌های دهه ۱۹۶۰ در بریتانیا است.این عکسهای 10 اتومبیل‌ اسپرت اسطوره‌ای

مرسدس ۳۰۰ اس ال در سال ۱۹۵۴ به بازار عرضه شد. درهای این مدل که مانند بالهای یک مرغ دریایی باز می‌شدند تمام توجه‌ها را به خود جلب کرد. طراحی زیبای این مدل و سرعت آن که ۲۶۰ کیلومتر در ساعت است مرسدس ۳۰۰ اس ال را به یک عکسهای 10 اتومبیل‌ اسپرت اسطوره‌ای

شرکت فورد در سال ۱۹۶۴ مدل فورد جی تی ۴۰ هیولایی خروشان با موتور ۸ سیلندر ۴٫۷ لیتری را روانه بازار کرد.این مدل در سال‌های دهه ۱۹۶۰ به نماد اتومبیل اسطوره‌ای را یدک می‌کشد.
 

انزو فراری حوالی ۹۰ سالگی تصمیم گرفت میراثی جاودان را برای علاقمندان به چشم‌ها را به خود خیره کرد. پس از آن در سال ۲۰۰۲ فراری انزو با موتوری ۱۲ سیلندر به قدرت ۶۶۰ اس بخار همه چشمها را به خود خیره کرد. این سوپر اتومبیل اسپرت با شتاب ۳٫۶ ثانیه از صفر تا صد کیلومتر و با سرعتی معادل ۳۵۳ کیلومتر در ساعت به یک اتومبیل اسپرت اسطوره‌ای تبدیل شد. از این مدل تنها ۴۰۰ نمونه ساخته شده است.
 
تمام حقوق این سایت برای © 2020 ایران وینوس. محفوظ است.
طراحی سایت توسط ایران وینوس